spinka do koka

Lubię nosić włosy spięte w kok. Mam jednak zawsze problem z dobraniem spinek. Jeszcze nie udało mi się trafić na ładne spinki do włosów dla kobiety, powiedzmy, bardziej dorosłej 😉 Pozostają nudne tradycyjne wsuwki lub czarne harnadle. Przez jakiś czas nosiłam zrobione przeze mnie harnadle z miedzi, ale zgubiłam je, w ubiegłym roku,w okolicach rynku wrocławskiego . A ponieważ nie wypada, aby szewc bez butów chodził, zrobiłam dzisiaj podobną spinkę ze srebra.

Spinka waży 6,7 g, ma około 10 cm długości i bardzo dobrze trzyma kok na miejscu. Jej ozdobą jest mały, stylizowany kwiatek.
Widziałam na zdjęciach, że kiedyś kobiety spinały koki ozdobnymi grzebieniami z kilkoma „zębami”. Nie za bardzo mogę sobie wyobrazić jak to się robi , ale kusi mnie zrobienie takiego grzebienia, z motywami kaszubskimi. Czy ktoś z czytających wie, jak się taki grzebień wsuwało we włosy? Zębami w stronę koka ? Czy odwrotnie?

Reklamy

7 thoughts on “spinka do koka

  1. Jak siebie znam , to zgubię, za jakiś czas. Ale pocieszam się myślą, ż jej znalezienie sprawi komuś radość 🙂

    Odwrotnie powiadasz ? Zatem robię grzebień i w razie kłopotów z wpięciem, uśmiechnę się do Ciebie o pomoc.

  2. A wpinanie to taki sprytne jest – o ile pamiętam najpierw idzie w stronę, aby w odpowiednim momencie się odwrócić? E… Muszę popróbować, jakoś to szło nie tak „oczywisto” 🙂

  3. Moja babcia używała takich grzebieni do koka (w wieku 70 lat miała włosy do pasa i codziennie wieczorem je czesała). O ile sobie przypominam, to montowała je normalnie, zębami do koka. Ale to było bardzo dawno i moja pamięć może płatać figle…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s